Biuro

Aranżacja biura to nie tylko urządzenie miejsca pracy

Biuro to nie tylko ustawienie biurka i krzesła w odmalowanym pokoju. Aranżacja obejmuje coś więcej. Zanim przejdziemy do szczegółów w wyposażeniu, zastanówmy się, czy w aranżowanej przestrzeni nie wydzielić miejsc do spożywania posiłków, prowadzenia rozmów handlowych, organizacji konferencji i narad, a także miejsca do relaksu. Każdemu w pracy przysługuje moment na odpoczynek, wypicie kawy czy zjedzenie śniadania i niekoniecznie mile widziane jest, z punktu widzenia wizerunku firmy i komfortu samych pracowników, aby robić to przy biurku, narażając na zniszczenie lub uszkodzenie dokumenty, lub ukrywając się przed klientami. Miła atmosfera, przyjazne wnętrza i przemyślana aranżacja biura podnoszą wydajność pracowników, wpływają na pobudzenie kreatywności i lepsze samopoczucie. Dodatkowo identyfikują pracownika z biurem, które traktuje nie tylko jak miejsce pracy i obowiązek, ale jak miejsce do samorealizacji i nawiązywania kontaktów i więzi personalnych.


Oczywiście aranżacja biura powinna być dostosowana do charakteru wykonywanej pracy i specyfiki zawodu, dlatego inaczej będzie wyglądało biuro architekta, prawnika, grafika komputerowego, specjalisty do spraw finansowych, a inaczej biuro agencji reklamowej. Niemniej jednak każda z tych osób i firm ma potrzebę czucia się w pracy bezpiecznie, wygodnie i w pewien sposób komfortowo.


Wydzielenie miejsca do spożywania posiłków i wypicia kubka kawy czy herbaty może wymagać wykonanie odrębnej jadalni, ale często z powodzeniem wystarczy urządzić aneks kuchenny, który nie zajmuje dużo miejsca i w ciekawy sposób wydzielimy go z przestrzeni biurowej. Możemy wykonać to za pomocą wysokiego, wykonanego na wymiar regału, który stworzy ciekawą i niebanalną ściankę, z częściowo ażurowego panelu w formie parawanu, ze szklanych ścianek z wypełnieniem z mlecznej szyby lub przy pomocy podwieszanych drzwi przesuwnych. Taki element oddzielający strefę pracy od strefy posiłków, znacznie podnosi komfort pracy, zwiększa prywatność pracowników, a dodatkowo stanowi element ozdobny w pomieszczeniu.


 Strefa relaksu też nie musi być placem zabaw i nie jest konieczna w każdym biurze. Kiedy jednak spędzamy długi czas w pracy, marzy nam się czasami tak zwany reset, czyli psychiczny odpoczynek i rozluźnienie przed dalszą pracą. Kilka minut w oderwaniu od pracy, zwłaszcza kiedy jest mocno stresująca lub kreatywna, wpływa pozytywnie na poprawę koncentracji, a także na dotlenienie i wyciszenie organizmu. Dobrym i stosunkowo prostym sposobem jest ustawienie wygodnych puf lub kanap, w przyjemnie urządzonym wnętrzu, być może z relaksacyjną muzyką, które ułatwią chwilę relaksu.

Adres:

Meble Nardo- Paweł Lis
ul. Hoza 4 lok. 4, 95-100 Zgierz
tel. 600 782 151

e-mail: ekspozgierz@komandor.pl

 
godz. otwarcia:
pn.-pt.: 10-17, sob.: 10-14